Londra'daki G7 zirvesinde binlerce kişi Filistin ile dayanışma için yürüdü

Londra'daki G7 zirvesinde binlerce kişi Filistin ile dayanışma için yürüdü

Londra (QNN)- Jeremy Corbyn'in G7'ye Filistin halkını desteklemesi çağrısında bulunması üzerine Cumartesi günü Londra'da binlerce protestocu toplandı.

The Resist the G7 koalisyonu tarafından “Resist G7: Uluslararası Adalet için Eylem Günü” mitinginin bir parçası olarak düzenlenen protesto, Filistin halkıyla dayanışma içinde olmak için Başbakan Boris Johnson'ın Downing Caddesi'ndeki resmi konutuna yürüdü. Göstericiler ellerinde pankartlar taşıyarak "özgür, özgür Filistin" sloganları attı.

Protestocular, İsrail'in Birleşik Krallık ve diğer G7 hükümetleri tarafından Filistinlilere karşı işlenen savaş suçlarındaki suç ortaklığına son verilmesini talep etti.

Eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn yürüyüşe katıldı ve protestoculara hitap etti.

 

Corbyn, Twitter'da “Bugün Londra'daki Filistin İçin Adalet gösterisinde silah satışlarının durdurulması çağrısında bulundum” dedi.

Yahudi, Hindu, Müslüman, Hristiyan ya da inançsız olalım Filistin halkını desteklemek için buradayız - birliğimiz insani bir birliktir.”

“İngiltere yapımı silahlar, yurtdışındaki çatışmalarda çocuklar da dahil olmak üzere sivilleri öldürüyor. Bu durmalı” dedi.

Corbyn yaptığı konuşmada, Filistin yanlısı destekçilerin taleplerinin "açık" olduğunu söyledi: "Batı Şeria'nın işgaline, tüm yerleşimlerin geri çekilmesine ve Gazze kuşatmasına son verilmesi."

2019 İşçi Partisi manifestosuna Filistin'i bir devlet olarak tanımaktan “gurur duyduğunu” da sözlerine ekledi ve “Filistin halkının özgürlüğü için birlikte durmalıyız” sonucuna vardı.

Büyük yürüyüş, İsrail'in kuşatma altındaki Gazze şeridine yönelik saldırganlığının başlamasından ve İsrail'in işgal altındaki Kudüs'teki Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah mahallesine yönelik ihlallerinden bu yana Londra'da düzenlenen bir dizi Filistin yanlısı protestonun parçası olarak geliyor. ay.

Direniş ve işgal devleti arasındaki ateşkese rağmen son durum Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürdü. Bugün İsrail polisi, kendisi de eski tutuklu olan bir anneyi bıçak taşıdığını iddia ederek vurarak öldürdü. Dün Nablus'ta köyünden çalınan araziler üzerine inşa edilen yasadışı yerleşim karakolunu barışçıl bir şekilde protesto eden 15 yaşındaki bir çocuk öldürüldü.

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ