Kudüs yakınlarında İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu Filistinli kadın hayatını kaybetti

Kudüs yakınlarında İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu Filistinli kadın hayatını kaybetti

RAMALLAH, 16 Haziran 2021 Çarşamba (WAFA) – Sağlık Bakanlığı bugün , Kudüs'ün kuzeyindeki Hızma kasabasının girişinde İsrail ordusunun açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadının öldürüldüğünü doğruladı .

Abu Dis kasabasından 29 yaşındaki anne Mai Afaneh'in kasaba girişinde İsrail güçleri tarafından öldürüldüğü açıklandı .

İsrail güçleri, Eriha'daki İstiklal Üniversitesi'nde ruh sağlığı dersleri veren Afaneh'e kasaba girişinde aracını sürerken ateş açtı .

WAFA muhabirinin açıkladığı gibi , Afaneh doğru caddeyi kullanmak yerine İsrail askerleri tarafından öldürülmeden önce aracını askeri amaçlarla inşa edilen bir yolda sürdü.

İsrail ordusu, öldürülen kadının vurulmadan önce "birleşik ve çarpmalı saldırı girişiminde bulunduğunu" iddia etti.

Bu tür saldırılara bazı Filistinliler katılırken, benzer olaylarda bıçaklama girişimi iddiasıyla birçok Filistinli yaralandı veya öldürüldü.

İsrail, Filistinli olduğu iddia edilen saldırganlar artık acil bir tehdit oluşturmadığında, refleks olarak ölümcül güç kullanımı ve “yargısız infazlar” nedeniyle eleştirildi. BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), geçtiğimiz aylarda bu tür cinayetleri çevreleyen koşulların tartışmalı olduğunu söyledi.

Çeşitli uluslararası, Filistinli ve İsrailli insan hakları örgütleri, İsrail'in Filistinlilere karşı “yargısız infaz” politikasını eleştirdi.

Filistinliler, güvenlik kisvesi altında alınan diğer önlemlerin yanı sıra bu tür olayların, İsrail'in 54 yıllık Batı Şeria askeri işgalini ve Filistinlilere karşı rutin ve sıklıkla ölümcül şiddetle uyguladığı yerleşimci sömürgeci projesini sağlamlaştırmayı amaçladığını her zaman ileri sürmüşlerdir. .

KF - WAFA PS

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ