Kudüs Kılıcı Muharebesi Sırasında Kudüs Tugaylarının Cihadi Hasadı

Kudüs Kılıcı Muharebesi Sırasında Kudüs Tugaylarının Cihadi Hasadı

Kudüs Kılıcı Muharebesi Sırasında Kudüs Tugaylarının Cihadi Hasadı

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları, Filistin halkını ve kahraman mücahitlerini savunmak için onurlu bir savaşa, "Kudüs'ün kılıcı" savaşına öncülük etti. El-Aksa ve Kudüs, Şeyh Jarrah mahallesinde Kudüslülere karşı düşman ve aşırılık yanlıları tarafından yapılan saldırıyı püskürtmek için kurbanlar sunuldu, işgalcilerin kaleleri sarsıldı ve savaşı kazandım.

Kudüs Tugayları, başta Hadera, Kudüs, Tel Aviv ve banliyöleri, Dimona, Herzliya, Ashdod, Beersheba, Ashkelon, Netivot, Gan Yvna, Sderot olmak üzere işgal altındaki şehir ve kasabaları bombaladıklarını duyurdu. Kudüs Kılıcı sırasında Buraq 120, Buraq 70 ve Bedir 3 füzeleri dahil yüzlerce roket ve havan mermisi içeren Gazze zarfı, Grad, Quds, Qasim füzesi, havan mermileri, 107 ve Kornet roketleri.

Kudüs Tugayları, Kudüs Kılıcı'nın kahramanca savaşında yükselen ve hayatlarını Kudüs ve El Aksa için feda eden en iyi liderlerinden ve Mücahidlerden Alia Al-Majd ve Al-Khudood'a teklif verdi. "Kuzey Tugayı" komutanı şehit lideri Hüsam Ebu Harbeed ve kuzey bölgedeki füze birliğinden sorumlu şehit komutanı Sameh El Memlük.

Düşman, Saraya'nın bombalanmasının ve direnişin Siyonist varlığa büyük insani ve ekonomik kayıplara yol açtığını, 13 Siyonisti öldürdüğünü ve 650'den fazla kişiyi yaraladığını, 150'den fazla bina ve düzinelerce aracın tahrip olmasına yol açtığını itiraf etti. ve önemli maddi hasar Ben Gurion Uluslararası Havaalanı durduruldu ve milyonlarca dolar mali kayıp.

"Saraya" internet sitesi tarafından hazırlanan Saraya el-Kudüs'ün cihatçı şerefli hasadı şöyle geldi:

 

1. Gün: Pazartesi (5/10), Kudüs Tugayları, Beyt Hanun'un doğusundaki düşmanın komuta cipini bir Kornet füzesi ile hedef almayı başardı çünkü tugaylar savaşta ilk isabet aldı ve şirketler işgal altındaki şehirleri bombaladı. Tel Aviv, Ashkelon ve Sderot, ağır ve yoğun roket patlamalarıyla.

2. Gün: Salı (5/11), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirleri (Tel Aviv, Aşkelon ve Netivot) ve Gazze zarfının tüm yerleşim yerlerini ve askeri alanları (Miftahim ve Nahal Öz) büyük bir bomba ile bombalamayı başardı. ve konut kulelerinin ve sivillerin hedef alınmasına ve liderlerin üç Kudüs Tugayının öldürülmesine ve Direniş Mücahidlerinin suikastına yanıt olarak yoğunlaştırılmış füze patlamaları ve havan mermileri.

3. Gün: Çarşamba (5/12), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (Tel Aviv, Dimona, Aşdod, Aşkelon, Beersheba ve Sderot) ve düşmanın askeri bölgelerine (Erez) büyük ve ağır füze saldırıları başlatmayı başardı. , Anıt ve kuzey Gazze Şeridi'ndeki doğu mezarlığı) düzinelerce havan mermisi ile. Konut kulelerinin hedeflenmesine yanıt olarak.

4. Gün: Perşembe (5/13), Kudüs Tugayları ateş çemberini genişletmeyi başardı ve büyük işgal altındaki şehirlerde (Tel Aviv ve ötesi, Aşdod, Aşkelon ve Sderot) Saraya'yı (Netivot, Alamim, Meflasim ve doğu bölgelerdeki Nir İshak bölgesindeki Demir Kubbe platformu) Güney Gazze Şeridi ve Erez mevkiinde) devam eden saldırganlığa tepki olarak roket atakları, Bedir 3 roketleri ve birkaç havan mermisi ile binaların hedeflenmesi.

5. Gün: Cuma (5/14), Al-Quds Tugayları düşmanın suçlarına tepki olarak (Netivot, Sderot, Herzliya, Aşkelon, Aşdod, Gan Yefna, Tel Aviv ve diğer işgal altındaki şehirlere) birkaç büyük ve yoğun füze saldırısı gerçekleştirdi. Topçu birliğinin, ağır havan mermileriyle uçup giden tel boyunca (Nahal al-Oz, Ayers, Zakim, Nir General, Kisufim, Karam Abu Salem, Yad Mordechai ve Karamia) düşmanın askeri mevzilerini ve kalabalıklarını yok ettiği ve hedef aldığı Askerlik hizmetine ilk kez giren Qasim füzesi ile Refah'ın doğusunda askeri yığınak yapıyor.

6. Gün: Cumartesi (5/15), Kudüs Tugayları (Hadera, Tel Aviv, Ashdod, Gan Yefna, Ashkelon, Sderot ve Netivot) ve tüm yerleşim yerlerinde büyük, güçlü ve yoğun bir füze saldırısı başlatmayı başardı. Gazze zarfının ve düşman bölgelerinin ve kalabalığının (Erez bölgesi, üçüncü göz, Khuza'a, Sufa ve Karam) düzinelerce roket ve füzeyle Ebu Salem ve Kosovim) ve bir Qasim füzesi, Han'ın doğusundaki askeri yığınakları hedef aldı. Yunis.

7. Gün: Pazar (5/16), Kudüs Tugayları işgal altındaki bir dizi şehre (Aşdod, Aşkelon, Sderot ve Netivot), Gazze zarfına tecavüzlere ve uçup giden düşman kalabalığına yönelik yoğun ve güçlü bir füze kampanyası başlatır. hattı (Nahal al-Oz, Afshalom, Nirim, Kosovim, Nir Ishaq ve Isnad Sufa) Ve Kosovim askeri karakolunun doğusundaki Givati ​​Tugayı'ndan takviye birliği, Amitai üssü ve Nir'in doğusundaki Siyonist askerlerin toplantıları Am ve Nattiv Ha'atasrah), düşmanın sivillere karşı işlediği suçlara yanıt olarak.

8. Gün: Pazartesi (5/17), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (kuzey Tel Aviv'deki Tel Aviv ve Herzliya, Aşdod, Aşkelon, Laçiş, Sderot, Netivot, Shaar Hanegev ve Batı Negev) ve hedeflenen düşman askeri bölgelerini (Ecovim ve Siyonist askerlerin kampı Kasufim bölgesi, Nahal al-Oz ve site çevresindeki askeri yığınaklar, Amitai, Afshalom, Nir Oz, Moftahim ve Nirim), Siyonist bombalama ve barışçıl sivillerin terörüne tepki olarak.

- Bugün 9: Salı (5/18), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirleri (Aşdod, Aşkelon ve Netivot) bombalamayı başardı ve "havan lavı" operasyonunu duyurdu ve tecavüzleri ve askeri alanları bombaladı (Nahal Öz, Ksufim , Mevlasim, Erez, Nir Ishaq, Sufa, Hulit, Alumim, and Nativ Ha'tsara) Iyad Mordechai, the new Mars, Fajah site, the military camera site, and the attack of the nature of Refah and Isnad Sufa) roket bombardımanları ve ağır havan mermileri.

Kudüs Tugayları, El Kassam Tugayları ve Nasır Salah El-Din Tugayları ile ortak bir operasyonla, roket güdümlü el bombalarıyla "Sderot" ve "Zikim" bölgesini hedef aldı.

10. Gün: Çarşamba (5/19), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (Tel Aviv ve çevresi, Kudüs, Aşdod, Aşkelon ve Sderot) ağır ve ağır bir füze saldırısı düzenledi. ve Gazze Şeridi'ndeki sivilleri hedef alan ve Siyonist saldırganlığa tepki olarak Eşkol yerleşim kompleksine bir dizi havan mermisi ve roket güdümlü el bombalarıyla tecavüz etti.

Al-Quds Tugayları, Nasser Salah El-Din Tugayları ile ortak bir operasyonda, Karm Abu Salem, Amitai ve Refah'ın doğusundaki düşman kalabalığının yerini ağır havan topları ile hedef aldı.

11. Gün: Perşembe (20/5), Saraya işgal altındaki şehirlere (Aşdod, Aşkelon, Sderot ve Netivot) güçlü ve yoğun füze saldırıları gerçekleştirerek düşman bölgelerini hedef aldı: (Fajah, Yeni Mart, Erez, Zikim, Abu Mutaibak, Afshalom, anıt, üçüncü göz, Nahal al-Oz, Ksofim ve Karam) Abu Salem, Ra'im, Be'eri, Amitai, Bani Net, Nir Oz ve çevresindeki güneş enerjisi santralleri Karm Abu Salem bölgesi ve Eşkol yerleşim kompleksinin tecavüzleri), düşmanın suçlarına yanıt olarak ve sivilleri ve konutları hedef alan bir dizi havan mermisi, yoğun roket ateşi ve Bedir 3 füzesi ile.

Ortak bir operasyonda, Nasser Salah El-Din Tugayları ve Şehit Abu Ali Mustafa Tugayları ile birlikte Kudüs Tugayları, bölgeleri (Karm Abu Salem, Amitai, Afshalom ve Bani Net) havan mermileriyle hedef aldı.

Başka bir ortak operasyonda, El-Baha’nın 9’u sırasında, Kudüs Tugayları ve Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, roket güdümlü el bombalarıyla Sderot şehrini hedef aldı.

Kudüs Tugayları, cihatçı hasadında Siyonist varlığa bir mesaj göndererek şöyle dedi: "Mücahidlerimizden aldığınız ders ilk felakettir ve saklı olan daha büyüktür ve saldırganlığın kesilmesi anlamına gelmez. savaşın sonu. "

Saraya, Kudüs Kılıcı'nın Kudüs ve Şeyh Jarrah mahallesindeki halkımızı savunmak için verdiği kahraman savaşında mücahitlerinin kararlılığını ve iradesini övdü ve en çok yazan şehitlere ve yaralılarına saygı ve şeref selamı gönderdi. Filistin tarihimizin, direnişi kucaklayan mücahit halkımıza ve onun mücahitlerine zafer ve gurur dolu harika sayfalar.

İşte ifadenin metni:

Kalelerinin kendilerini Tanrı'dan engellediğini düşündüler, bu yüzden Tanrı onlara düşünmedikleri bir yerden geldi.

Kudüs Tugayları tarafından verilen askeri açıklama

Kudüs Kılıcı Muharebesi Sırasında Kudüs Tugaylarının Cihadi Hasadı

 

Kudüs Tugayları, 20 komutan ve cihatçıya veda ederek işgal altındaki Hadera, Kudüs, Tel Aviv ve diğer şehirleri, Qassem ve Bedir 3 füzeleri de dahil olmak üzere yüzlerce füze patlamasıyla bombalayarak düşmanın komuta cipini bir Kornet füzesi.

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları, Filistin halkını ve kahraman mücahitlerini savunmak için onurlu bir savaşa, "Kudüs'ün kılıcı" savaşına öncülük etti. El-Aksa ve Kudüs, Şeyh Jarrah mahallesinde Kudüslülere karşı düşman ve aşırılık yanlıları tarafından yapılan saldırıyı püskürtmek için kurbanlar sunuldu, işgalcilerin kaleleri sarsıldı ve savaşı kazandım.

Tanrı'nın lütfu ve onun başarısıyla ve onun Mücahidler üzerindeki başarısıyla, Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirleri ve kasabaları, özellikle Hadera, Kudüs, Tel Aviv ve banliyöleri, Dimona, Herzliya, Aşdod, Beersheba, Aşkelon'u bombalamayı başardı. Netivot, Gan Yefna, Sderot ve Kudüs Saif Savaşı sırasında Buraq 120, Buraq 70, Badr 3, Jarrad, Quds, Qasim füzeleri dahil olmak üzere yüzlerce roket ve havan mermisi ile Gazze zarfının tüm askeri yerleri ve tecavüzleri , havan topları, 107 ve Kornet füzeleri.

"Saraya" internet sitesi tarafından hazırlanan Saraya el-Kudüs'ün cihatçı şerefli hasadı şöyle geldi:

1. Gün: Pazartesi (5/10), Kudüs Tugayları, Beyt Hanun'un doğusundaki düşmanın komuta cipini bir Kornet füzesi ile hedef almayı başardı çünkü tugaylar savaşta ilk isabet aldı ve şirketler işgal altındaki şehirleri bombaladı. Tel Aviv, Ashkelon ve Sderot, ağır ve yoğun roket patlamalarıyla.

2. Gün: Salı (5/11), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirleri (Tel Aviv, Aşkelon ve Netivot) ve Gazze zarfının tüm yerleşim yerlerini ve askeri alanları (Miftahim ve Nahal Öz) büyük bir bomba ile bombalamayı başardı. ve konut kulelerinin ve sivillerin hedef alınmasına ve liderlerin üç Kudüs Tugayının öldürülmesine ve Direniş Mücahidlerinin suikastına yanıt olarak yoğunlaştırılmış füze patlamaları ve havan mermileri.

3. Gün: Çarşamba (5/12), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (Tel Aviv, Dimona, Aşdod, Aşkelon, Beersheba ve Sderot) ve düşmanın askeri bölgelerine (Erez) büyük ve ağır füze saldırıları başlatmayı başardı. , Anıt ve kuzey Gazze Şeridi'ndeki doğu mezarlığı) düzinelerce havan mermisi ile. Konut kulelerinin hedeflenmesine yanıt olarak.

4. Gün: Perşembe (5/13), Kudüs Tugayları ateş çemberini genişletmeyi başardı ve büyük işgal altındaki şehirlerde (Tel Aviv ve ötesi, Aşdod, Aşkelon ve Sderot) Saraya'yı (Netivot, Alamim, Meflasim ve doğu bölgelerdeki Nir İshak bölgesindeki Demir Kubbe platformu) Güney Gazze Şeridi ve Erez mevkiinde) devam eden saldırganlığa tepki olarak roket atakları, Bedir 3 roketleri ve birkaç havan mermisi ile binaların hedeflenmesi.

5. Gün: Cuma (5/14), Al-Quds Tugayları düşmanın suçlarına tepki olarak (Netivot, Sderot, Herzliya, Aşkelon, Aşdod, Gan Yefna, Tel Aviv ve diğer işgal altındaki şehirlere) birkaç büyük ve yoğun füze saldırısı gerçekleştirdi. Topçu birliğinin, ağır havan mermileriyle uçup giden tel boyunca (Nahal al-Oz, Ayers, Zakim, Nir General, Kisufim, Karam Abu Salem, Yad Mordechai ve Karamia) düşmanın askeri mevzilerini ve kalabalıklarını yok ettiği ve hedef aldığı Askerlik hizmetine ilk kez giren Qasim füzesi ile Refah'ın doğusunda askeri yığınak yapıyor.

 6. Gün: Cumartesi (5/15), Kudüs Tugayları (Hadera, Tel Aviv, Ashdod, Gan Yefna, Ashkelon, Sderot ve Netivot) ve tüm yerleşim yerlerinde büyük, güçlü ve yoğun bir füze saldırısı başlatmayı başardı. Gazze zarfının ve düşman bölgelerinin ve kalabalığının (Erez bölgesi, üçüncü göz, Khuza'a, Sufa ve Karam) düzinelerce roket ve füzeyle Ebu Salem ve Kosovim) ve bir Qasim füzesi, Han'ın doğusundaki askeri yığınakları hedef aldı. Yunis.

7. Gün: Pazar (5/16), Kudüs Tugayları işgal altındaki bir dizi şehre (Aşdod, Aşkelon, Sderot ve Netivot), Gazze zarfına tecavüzlere ve uçup giden düşman kalabalığına yönelik yoğun ve güçlü bir füze kampanyası başlatır. hattı (Nahal al-Oz, Afshalom, Nirim, Kosovim, Nir Ishaq ve Isnad Sufa) Ve Kosovim askeri karakolunun doğusundaki Givati ​​Tugayı'ndan takviye birliği, Amitai üssü ve Nir'in doğusundaki Siyonist askerlerin toplantıları Am ve Nattiv Ha'atasrah), düşmanın sivillere karşı işlediği suçlara yanıt olarak.

8. Gün: Pazartesi (5/17), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (kuzey Tel Aviv'deki Tel Aviv ve Herzliya, Aşdod, Aşkelon, Laçiş, Sderot, Netivot, Shaar Hanegev ve Batı Negev) ve hedeflenen düşman askeri bölgelerini (Ecovim ve Siyonist askerlerin kampı Kasufim bölgesi, Nahal al-Oz ve site çevresindeki askeri yığınaklar, Amitai, Afshalom, Nir Oz, Moftahim ve Nirim), Siyonist bombalama ve barışçıl sivillerin terörüne tepki olarak.

- Bugün 9: Salı (5/18), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirleri (Aşdod, Aşkelon ve Netivot) bombalamayı başardı ve "havan lavı" operasyonunu duyurdu ve tecavüzleri ve askeri alanları bombaladı (Nahal Öz, Ksufim , Mevlasim, Erez, Nir Ishaq, Sufa, Hulit, Alumim, and Nativ Ha'tsara) Iyad Mordechai, the new Mars, Fajah site, the military camera site, and the attack of the nature of Refah and Isnad Sufa) roket bombardımanları ve ağır havan mermileri.

Kudüs Tugayları, El Kassam Tugayları ve Nasır Salah El-Din Tugayları ile ortak bir operasyonla, roket güdümlü el bombalarıyla "Sderot" ve "Zikim" bölgesini hedef aldı.

10. Gün: Çarşamba (5/19), Kudüs Tugayları işgal altındaki şehirlere (Tel Aviv ve çevresi, Kudüs, Aşdod, Aşkelon ve Sderot) ağır ve ağır bir füze saldırısı düzenledi. ve Gazze Şeridi'ndeki sivilleri hedef alan ve Siyonist saldırganlığa tepki olarak Eşkol yerleşim kompleksine bir dizi havan mermisi ve roket güdümlü el bombalarıyla tecavüz etti.

Al-Quds Tugayları, Nasser Salah El-Din Tugayları ile ortak bir operasyonda, Karm Abu Salem, Amitai ve Refah'ın doğusundaki düşman kalabalığının yerini ağır havan topları ile hedef aldı.

11. Gün: Perşembe (20/5), Saraya işgal altındaki şehirlere (Aşdod, Aşkelon, Sderot ve Netivot) güçlü ve yoğun füze saldırıları gerçekleştirerek düşman bölgelerini hedef aldı: (Fajah, Yeni Mart, Erez, Zikim, Abu Mutaibak, Afshalom, anıt, üçüncü göz, Nahal al-Oz, Ksofim ve Karam) Abu Salem, Ra'im, Be'eri, Amitai, Bani Net, Nir Oz ve çevresindeki güneş enerjisi santralleri Karm Abu Salem bölgesi ve Eşkol yerleşim kompleksinin tecavüzleri), düşmanın suçlarına yanıt olarak ve sivilleri ve konutları hedef alan bir dizi havan mermisi, yoğun roket ateşi ve Bedir 3 füzesi ile.

Ortak bir operasyonda, Nasser Salah El-Din Tugayları ve Şehit Abu Ali Mustafa Tugayları ile birlikte Kudüs Tugayları, bölgeleri (Karm Abu Salem, Amitai, Afshalom ve Bani Net) havan mermileriyle hedef aldı.

Başka bir ortak operasyonda, El-Baha’nın 9’u sırasında, Kudüs Tugayları ve Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, roket güdümlü el bombalarıyla Sderot şehrini hedef aldı.

En iyi liderlerimizin ve Mücahidlerin yirmi uydusu, Kudüs Kılıcı'nın kahramanca savaşında yükselen Alya Al-Majd ve Eternity'ye kanadı ve hayatlarını Kudüs ve El Aksa için feda etti, özellikle de şehit komutan Hussam "Kuzey Tugayı komutanı" Abu Harbeed ve kuzey bölgedeki füze biriminin başı şehit komutanı Sameh Al-Memlouk ve mücahidler (İslam Zahida "Hebron Valiliği" - Muhammed Ebu El-Ata "Gazze Tugayı) "- Kamal Qureiqi" Gazze Tugayı "- Ahmed Al-Najjar" Kuzey Tugayı "- Ahmad Nader" Kuzey Tugayı "- Muhammed el-Kafarneh" Kuzey Tugayı "- Muhammed el-Za'anin" Kuzey Tugayı "- Moath Al-Za` anin "The North Brigade" - Ahmad Sabbah "The North Brigade" - Ammar Al-Nadr "The North Brigade" - Hamza Al-Hor "Al-Wusta Brigade" - Muhammad Shaheen "Al-Wusta Brigade" - Ahmed Al-Talaa " Al-Wusta Brigade ”- Muhammad Al-Qarah" El-Wusta Brigade "- Walid Abu Shab" Khan Yunis Tugayı "- Tarık El Kadı (" Refah Tugayı ") - Sameh Al-Kadi (" Refah Tugayı ") - Musa Madi ("Refah Tugayı").

Düşman, Saraya'nın bombalanmasının ve direnişin Siyonist varlığa büyük insani ve ekonomik kayıplara yol açtığını, 13 Siyonisti öldürdüğünü ve 650'den fazla kişiyi yaraladığını, 150'den fazla bina ve düzinelerce aracın tahrip olmasına yol açtığını itiraf etti. ve önemli maddi hasar ve Ben Gurion Havaalanı durduruldu.Uluslararası, milyonlarca dolarlık mali kayıp.

Kudüs Kılıcı'nın kahramanca savaşındaki şerefli cihatçı hasadımızı anlatırken, Siyonist varlığa Mücahidlerimizden aldığınız dersin ilk yağmur ve saklı olanın daha büyük olduğu mesajını göndermek için Kudüs Tugayları'ndayız. ve saldırganlığın sona ermesi savaşın sonu anlamına gelmez. Siyonist kibir karşısında cihat ve direniş seçiminin tek ve ideal seçenek olarak sürdürülmesini onaylıyoruz.

Kudüs ve Şeyh Cerra mahallesindeki halkımızı savunmak için Kudüs Kılıcı'nın kahramanca savaşında Mücahidlerimizin kararlılığını ve iradesini takdir ediyor ve en harikasını yazan şehit ve yaralılarımıza saygı ve şükran selamı sunuyoruz. Filistin tarihimizin şeref ve gurur sayfalarına, direnişi kucaklayan mücahit halkımıza ve onun mücahitlerine.

Mücadelemiz devam ediyor ... Operasyonlarımız devam ediyor

(Ve herhangi bir dönüşü bozanlara da öğrenecektir)

Filistin'deki İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Saraya al-Quds

Pazar 11 Şevval 1442 H.,

MÖ 23 Mayıs 2021'e tekabül eder

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ