Hasta mahkumların canlı ifadeleri, acı ve zor bir tıbbi gerçeği yansıtıyor

Hasta mahkumların canlı ifadeleri, acı ve zor bir tıbbi gerçeği yansıtıyor

Mahkumlar ve Eski Mahkumlar İşleri Komisyonu, Siyonist işgalin hapishanelerinde tıbbi ihmal politikasından muzdarip bir dizi hasta mahkumun canlı ifadelerini ortaya çıkardı.

Komisyon yaptığı açıklamada, tıbbi ihmal uygulamasının, Siyonist cezaevi yönetiminin Filistinli mahkumlara karşı sürdürdüğü ihlallerden biri olduğunu, zira bu kişilerin uluslararası sözleşmeler ve sözleşmelerle güvence altına alınan haklarını ihlal etmeye devam ettiğini açıkladı. tedavi ve tıbbi bakım.

Hasta vakalar arasında, "Eshel" cezaevinde bulunan Ramallah'tan tutuklu Nidal Zalloum'un (57 yıl), kliniğin gecikmesinden ve mahkumun kendisine tedavi sağlamadaki yönetiminden şikayet ettiğini de sözlerine ekledi. yüksek tansiyondan muzdarip olduğu için gerekli tedavi ve sağlık durumunun hızlı teşhisi Kan, şeker hastalığı ve sürekli baş dönmesi.

Tutuklu Zalloum'un yaklaşık 32 yıl hapis yatmış eski mahkumlardan biri olduğuna ve müebbet ve 35 yıl hapis cezasına çarptırıldığına dikkat çekti.

"Raymond" cezaevinde bulunan Ceninli tutuklu Muhammed Ta'amra'nın, basınç hastalıkları, yüksek kan kolesterolü ve mide asiditesinden şikayet ettiği ve sağlık durumunun bir an önce takip edilmesi gerektiği belirtildi.

Gazze'nin kuzeyindeki Beit Lahia'dan "Nafha" hapishanesinde bulunan tutuklu Farij Abu Zaher'e (28 yıl) gelince, "felsefe" adı verilen ve aşırı elektrik yüklenmesine ve kasılmalara neden olan bir hastalığa yakalanıyor. Son zamanlarda yerden düşmesine ve kafasını çarpmasına neden olan bu durum psikolojik sıkıntıya ek olarak durumunu kötüleştirdi.

Mahkumlar İdaresi, Filistinli mahkûmlara karşı devam eden bir dizi tıbbi ihmalden tamamen işgal hapishaneleri idaresini sorumlu tuttu.

Uluslararası kurumlara, insan hakları kurumlarına ve Kızıl Haç'a mahkumlar konusunda gereken rolü tam olarak yerine getirme çağrısında bulun

 

Kaynak: Filistin İslami Direniş Hareketi / Kudüs Tugayları

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ